14 miejsce w Devil-Cars BMW M235i Racing Cup

BMW-M235i-liga-plakat

Wczoraj, tj. 27 sierpnia odbyła się ostatnia runda Devil-Cars BMW M235i Racing Cup, czyli wyścigów simracingowych organizowanych wspólnie przez Simrace.pl oraz Devil-Cars. Od 28 maja co dwa tygodnie ścigaliśmy się samochodami BMW M235i Racing kolejno na torach: Algarve, Vallelunga, Poznań, Imola, Red Bull Racing i Blackwood. Finałowy wyścig odbył się na Nordschleife czyli znanej wszystkim miłośnikom motoryzacji północnej pętli toru Nürburgring, nie bez powodu nazwanej także Zielonym Piekłem (Green Hell). Do walki w tym trwającym 1.5h wyścigu zasiadło za kierownicą 24 zawodników. W kwalifikacjach uzyskałem czas 7:56:256 co dało mi 15-tą pozycję startową. W samym wyścigu zyskałem jeszcze trzy pozycje i zakończyłem go na 12-tym miejscu. Może byłoby lepiej gdyby nie problemy techniczne i konieczność ponownej wizyty w alei serwisowej celem naprawy uszkodzeń, ale to i tak niezły wynik.

W lidze BMW Cup wzięło udział 57 zawodników z całej Polski i trzeba przyznać, że poziom, szczególnie w czołówce był bardzo wysoki. Dlatego też ukończenie „sezonu wyścigowego” na 14-tej pozycji uważam za całkiem dobry wynik 🙂

Ponadto zająłem 1-sze miejsce w Pucharze Hefajstosa edycji 2-giej, czyli dodatkowej klasyfikacji zawodników, których czas wyścigu odstaje od czasu lidera o 3%. To dla mnie również wyróżnienie bo wieńczy całe tygodnie starań i szlifowania umiejętności. Drugie miejsce zajął Worms1976pl, a trzecie ThermiT.

W klasyfikacji ogólnej Devil-Cars BMW M235i Racing Cup zwyciężył MrKubool przed Radzieoonem i Shogelem. Gratulacje dla zwycięzców!

Zobaczymy co przyniesie nowy sezon wyścigowy, a tymczasem chętnych do spróbowania swoich sił zapraszam na forum Simrace.pl, szczególnie że wystartował niedawno Amateurs Club, gdzie poziom nie jest tak wyśrubowany.

Możesz również polubić…

Leave a Reply