Być jak Gosia Rdest – Funrace na Simrace.pl

W ubiegłym tygodniu w rodzimym świecie Motorsportu pojawiła się świetna informacja: Gosia Rdest zadebiutuje w klasie GT3. Ponieważ śledzę trochę karierę tej młodej i utalentowanej dziewczyny i cieszy mnie, że nasi sportowcy startują w coraz lepszych klasach wyścigowych, wymyśliłem że najlepszym sposobem dopingu i wsparcia Jej w tych zmaganiach będzie zorganizowanie wyścigu Simracingowego. Wybór samochodu i toru był oczywisty: Audi R8 LMS 2016 na torze Barcelona GP.

Start kwalifikacji do wyścigu typu Fun Race pod tytułem „Być jak Gosia Rdest” odbędzie się 23 października 2018 r. o godzinie 21:00. Sam wyścig rozpocznie się około 21:20 i trwać będzie 40 minut.

Oto moje okrążenie w Audi R8 LMS na torze Barcelona GP zrobione wczoraj w VR (Assetto Corsa), niestety bez dłuższego treningu i ustawiania samochodu. Jest jeszcze do urwania kilka sekund.

Więcej informacji o wyścigu znajdziecie na forum Simrace.pl

Update po wyścigu:

Po wykręceniu 4 czasu w Quali, na dwie minuty przed startem wyścigu umyśliło mi się, że będę streamował Onboard i zacząłem kombinować. W końcu z transmisji Onboard zrezygnowałem, ale nie mogłem już kliknąć „Drive” i tak oto patrzyłem jak mnie system przerzuca do Pit Lane na 10s przed startem. Wystartowałem więc z Pit Lane mając około 15-30s straty, ale dość szybko dogoniłem i wyprzedziłem najpierw jednego, a później kolejnego zawodnika. Na 3. okrążeniu z 4 sekund straty do Ogarasa zrobiłem 0,4s i przy pierwszej okazji go wyprzedziłem. Później widziałem jak Adziu wraca na tor po spinie i tak reszta wyścigu upłynęła mi na ściganiu się z nim. Poczuł w końcu co to znaczy jak ktoś siedzi na dupie przez pół godziny, to tak w zamian za poprzedni wyścig :happy:Finalnie zająłem 5. miejsce na 13 startujących. Miałem też najbardziej zliżone do siebie czasy okrążeń:

Most consistent lap times: DrFugazi (68% of their laps within 0,66 secs of their average)
Hunter: DrFugazi (avg gap to car in front 1,71 secs)
Hunted: Adziu (avg gap to car behind 1,55 secs)

Bardzo fajny wyścig i patrząc na ilość kontaktów to również bardzo czysty. Do następnego!

Więcej o Gosi Rdest znajdziecie na FB Fan Page i oficjalnej stronie:
https://www.facebook.com/GosiaRdestOfficial/
http://gosiardest.com/

Trzymam kciuki za dalsze sukcesy!

Możesz również polubić…

Leave a Reply