Podsumowanie roku 2017

2017 był dla mnie rokiem Simracingu. Od momentu kiedy pierwszy raz wsiadłem za kierownicę i zacząłem ścigać się z innymi ludźmi, do dzisiejszego dnia przebyłem dość długą drogę. Na szczęście nie była to droga pełna wyrzeczeń ani zaniedbywania rodziny – choć mogłoby się tak skończyć gdybym taką posiadał 😉 – gdyż w początkowym okresie, codziennie spędzałem na treningach przynajmniej dwie godziny. Wyścigi online zacząłem nieśmiało od ligi DEVIL-CARS BMW M235i Racing Cup 2017, którą zakończyłem na 14 miejscu i zdobyłem Puchar Hefajstosa, czyli takie wyróżnienie dla mniej profesjonalnych kierowców.

W międzyczasie na forum Simrace.pl powstał Amateurs Club, w którym cały czas szlifuję swoje umiejętności, a od 3-ciego sezonu przejąłem nad nim pieczę i organizuję wyścigi. Trzeci sezon zakończyłem na 2-gim miejscu klasyfikacji generalnej, a od najbliższego wtorku ruszamy z czwartym sezonem. Brałem również udział w wyścigach w ciemno, tzw. Blind Sprint Race, gdzie głównie dzięki regularnemu udziałowi w wyścigach zakończyłem drugi sezon na 5-tym miejscu.

Od końca września do grudnia startowałem w Lamborghini Super Trofeo Cup 2017, gdzie zająłem 12-te miejsce i kolejny raz otrzymałem wyróżnienie w postaci Pucharu Hefajstosa (III edycji).

Aktualnie jestem też w trakcie WEK 2017, czyli IX sezonu AC League, największej Ligi Simracingowej w Polsce, gdzie zapisanych jest około 200 zawodników. Są to wyścigi typu Endurance, trwające po 75 minut każdy (LeMans 90 minut), gdzie do walki stają samochody typu LMP1: Porsche 919 Hybrid oraz GTE: BMW M3 GT2, Chevrolet Corvette Z7R oraz Porsche 911 RSR, którym się ścigam i ja. Po 5-ciu rundach zajmuję 20-tą pozycję w klasyfikacji generalnej, a w ostatnich trzech wyścigach zająłem kolejno 4-te (LeMans), 5-te (Monza) i 3-cie (Paul Ricard) miejsce w wyścigach grupy Semi PRO.

Zestawienie wyników:
DEVIL-CARS BMW M235i Racing Cup 2017 – 14 miejsce + Puchar Hefajstosa II edycji
Lamborghini Super Trofeo Cup 2017 – 12 miejsce + Puchar Hefajstosa III edycji
Blind Sprint Race sezon 2 – 5 miejsce
Amateurs Club sezon 3 – 2 miejsce
AC League WEK 2017 – 20 miejsce po 5-ciu rundach (klasyfikacja generalna łącznie z grupą PRO)

Simracing zdominował mojego bloga w roku 2017, ale oczywiście zdążyłem też trochę pojeździć na motocyklu, głównie po okolicach niestety, stąd nie ma za wiele wpisów na ten temat. Zobaczymy co przyniesie 2018 🙂

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Rauf Zero napisał(a):

    fajne podsumowanie roku, oby nastepny był dla Ciebie równie emocjonujący 😉

Dodaj komentarz