3. miejsce w DTM ’90 Cup, 4. w Porsche RSR Euro Cup, wakacyjne ściganie i małe podsumowanie

Minęło kolejne pół roku moich startów w wyścigach Simracingowych i myślę, że czas na małe podsumowanie. Ten rok rozpoczął się dla mnie od zorganizowania czwartego sezonu Amateurs Club, tym razem samochodami klasy GT4. Nie odniosłem tam spektakularnych zwycięstw ale sporo było dobrego ścigania i sezon zakończyłem na 6. miejscu spośród 36 startujących. Następnie ruszył X sezon AC League pod nazwą mCapsule GT3 CUP, w którym startowałem McLarenem 650S GT3 w barwach zespołu Hoonigan.pl Racing Team. Kwalifikowałem się głównie w kategorii Semi-Pro, która jest gorzej punktowana, ale i tak finalnie dało mi to 31. pozycję na 148 startujących w całym sezonie.

Jednym z największych sukcesów jakim się mogę pochwalić to zajęcie 4. miejsca w generalnej klasyfikacji Porsche RSR Euro Cup na SRS, gdzie rywalizowałem przeciwko 732 kierowcom z całego świata. Poniżej jest lista 10 najlepszych.

Kolejnym sukcesem jest zajęcie 3. miejsca w klasyfikacji generalnej DTM Cup ’90 by Simrace.pl, gdzie startowałem Mercedesem 190 Evo II. Do mojej kolekcji dołączył kolejny puchar.

Moje zmagania w obronie 3. pozycji w finałowym wyścigu DTM Cup można obejrzeć na kanale Andrzeja Wasilewskiego (Sefni), który streamował i komentował wyścig. Ale to zajęcie dla wytrwałych, gdyż wyścig trwał 1.5h.

Kolejny, dość spory moim zdaniem sukces to wywalczenie 1. miejsca w samochodzie Seat Leon Cupra TCR 2018 oraz 3. miejsca w Renault Sport R.S.01 w wakacyjnych wyścigach na torze Bathrust (Mount Panorama Circuit), gdzie jednym z rywali był Damian Lempart, młody kierowca z prawdziwych torów wyścigowych. Z Damianem miałem przyjemność toczyć bezpośrednią walkę o 2 miejsce, co m.in. można obejrzeć na poniższym video, zawierającym skrót z tego wyścigu. Polecam, bo tor bardzo ciasny i ciekawy. Mój komentarz do poszczególnych sytuacji na torze można zobaczyć po włączeniu napisów (PL lub EN, wg preferencji).

Obecnie trwają przygotowania do nowej ligi GT4 na Simrace.pl. Do wyboru będzie Porsche Cayman GT4 Clubsport, Ginetta G55 GT4 oraz Maserati GranTurismo MC GT4. W wyścigach testowych całkiem nieźle sobie radzę w Porsche, ostatnio zająłem 2. miejsce na torze Monza, ale wybór auta jeszcze nie jest przesądzony. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do wyścigów na forum Simrace.pl. Liga GT4 startuje we wrześniu 2018.

Możesz również polubić…

Leave a Reply