3 miejsce w DTM ’90 Cup, wakacyjne ściganie i małe podsumowanie

Minęło kolejne pół roku moich startów w wyścigach Simracingowych i myślę, że czas na małe podsumowanie. Ten rok rozpoczął się dla mnie od zorganizowania czwartego sezonu Amateurs Club, tym razem samochodami klasy GT4, w którym oczywiście również wziąłem udział. Nie odniosłem tam spektakularnych zwycięstw ale sporo było dobrego ścigania i sezon zakończyłem na 6 miejscu spośród 36 startujących. Następnie ruszył X sezon AC League pod nazwą mCapsule GT3 CUP, w którym startowałem McLarenem 650S GT3 w barwach zespołu Hoonigan.pl Racing Team. Kwalifikowałem się głównie w kategorii Semi-Pro, która jest gorzej punktowana, ale i tak finalnie dało mi to 31. pozycję na 148 startujących w całym sezonie.

Największy sukces, którym jak dotąd mogę się pochwalić to zajęcie 3. miejsca w klasyfikacji generalnej DTM Cup ’90 by Simrace.pl, gdzie startowałem Mercedesem 190 Evo II. Do mojej kolekcji dołączył kolejny puchar.

Moje zmagania w obronie 3. pozycji w finałowym wyścigu DTM Cup można obejrzeć na kanale Andrzeja Wasilewskiego (Sefni), który streamował i komentował wyścig. Ale to zajęcie dla wytrwałych, gdyż wyścig trwał 1.5h.

Kolejny, dość spory moim zdaniem sukces to wywalczenie 3. miejsca w wakacyjnych wyścigach na torze Bathrust (Mount Panorama Circuit). W Renault Sport R.S.01, gdzie jednym z rywali był Damian Lempart, młody kierowca z prawdziwych torów wyścigowych oraz 1. miejsca samochodem Seat Leon Cupra TCR 2018. Z Damianem miałem przyjemność toczyć bezpośrednią walkę o 2 miejsce, co m.in. można obejrzeć na poniższym filmiku zawierającym skrót z tego wyścigu. Polecam, bo tor bardzo ciasny i ciekawy. Mój komentarz do poszczególnych sytuacji na torze można zobaczyć po włączeniu napisów (PL lub EN, wg preferencji).

Obecnie trwają przygotowania do nowej ligi GT4 na Simrace.pl. Do wyboru będzie Porsche Cayman GT4 Clubsport, Ginetta G55 GT4 oraz Maserati GranTurismo MC GT4. W wyścigach testowych całkiem nieźle sobie radzę w Porsche, ostatnio zająłem 2. miejsce na torze Monza, ale wybór auta jeszcze nie jest przesądzony. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do wyścigów na forum Simrace.pl. Liga GT4 startuje we wrześniu 2018.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz