Crew Chief

Crew Chief to aplikacja wspomagająca, która pełni rolę Twojego szefa zespołu wyścigowego. Informuje Cię o temperaturze toru, opon, zużyciu paliwa, uszkodzeniach, konieczności wizyty w pit lane, czasach okrążeń, pozycji w wyścigu itd. Pełni również rolę spottera, czyli informuje głosowo o otaczających samochodach i nakazuje pilnowania swojej linii przejazdu. Informuje o stracie do poprzednika i różnicy czasowej do następnego zawodnika oraz zagrzewa do walki o kolejne pozycje. Innymi słowy – robi wszystko abyś ukończył wyścig w całości i na jak najlepszej pozycji.
Aplikacja początkowo stworzona do Project CARS i RaceRoom Experience, teraz posiada już wsparcie do chyba wszystkich liczących się tytułów na rynku. Posiada kilka pakietów dźwięków i możliwość personalizacji aby zwracała się po imieniu. Można ją skonfigurować aby odpowiadała na pytania zadawane przez mikrofon ale tego nie testowałem. Działanie aplikacji najlepiej obejrzeć sobie na filmiku, np.:

Aplikacja nie jest typowym modem do konkretnej gry ale tzw. standalone aplikacją, którą uruchamia się przed odpaleniem gry/wyścigu. Instalacja na PC sprowadza się do pobrania i uruchomienia windowsowego instalatora, najlepiej z oficjalnego wątku Sector 3 Studios.
Po instalacji należy jeszcze ściągnąć pakiety dźwięków, nazw oraz personalizacji, wybrać odpowiednią grę z listy i wcisnąć “Start application”. Jeśli wszystko jest OK, to powinniśmy usłyszeć komunikat “Radio check”. Teraz można odpalić symulator i poczuć się jak zawodowiec 🙂